Skip to content

Przy zaciąganiu pożyczek, ludzie bardzo często obawiają się tego, że istnieją jakieś ukryte koszty o których oni się nie dowiedzieli, a co się z tym wiąże, że później będą mieli bardzo niemiłą niespodziankę. Prawda jest taka, że decydując się na pożyczkę pozabankową nie musimy się w ogóle obawiać takich kosztów, bo tutaj wszystko jest jasno pokazane – już na etapie sprawdzania, jaką pożyczkę możemy zaciągnąć i na jaki czas, otrzymamy wszystkie niezbędne informacje.

Wszystko jest wyliczone

Jeżeli będziemy sprawdzać na stronie takiej firmy, jak dużą pożyczkę możemy zaciągnąć i ile będziemy mieli miesięcy na jej oddanie, to warto zwrócić uwagę, że od razu pojawia się także informacja, czy będziemy spłacali samą prowizję, czy będą też odsetki, jaka będzie marża i jaki będzie całkowity koszt takiej pożyczki. Dzięki temu, jeszcze przed wypełnieniem wniosku będziemy tutaj mieli wszystkie niezbędne informacje na ten temat, a co się z tym wiąże, będziemy mogli zdecydować, czy faktycznie chcemy z tego skorzystać.

Czytajmy też umowy

Dla zyskania całkowitej pewności, że żadne koszty nie są przed nami ukrywane, powinniśmy czytać dokładnie umowę, Tam znajdziemy wszystkie najważniejsze informacje, a co się z tym wiąże, umowa jest wiążąca, więc jeśli ją podpiszemy, to możemy mieć pewność, że nic nie będzie dodane bez naszej wiedzy.

Płacimy tutaj tyle, ile pokazuje nam system, w momencie gdy planujemy kwotę pożyczki, jaką chcemy zaciągnąć. To oznacza, że jeszcze przed złożeniem wniosku, możemy porównać różne propozycje, tak aby wybrać tą najlepszą dla siebie, zgodnie z opłatami jakie pojawią się podczas sprawdzania możliwości pożyczkowych jakie będziemy mieli.