Skip to content

Panowie bądź Panie, którzy dzwonią z firmy sprzedającej garnki lub inne wyposażenie kuchni, są z reguły bardzo miłymi ludźmi. W firmach zajmujących się sprzedażą i werbowaniem klientów przez telefon zazwyczaj pracują młodzi, energiczni i świetnie wyszkoleni ludzie. Oferta jest bardzo kusząca. Dostajesz zaproszenie na pokaz. Czujesz się dowartościowany i idziesz na ten magiczny spektakl. Jednak zanim podpiszesz umowę zastanów się kilka razy!

Nie taki dobry to zakup, jak Cię przekonują

Jeśli przyjdziesz na taki pokaz jesteś już prawie jak mucha złapana w pajęczą sieć. Na pokazie panuje luźna, można by powiedzieć wręcz domowa atmosfera. Marketingowcy na pokazie częstują nowych klientów ugotowanymi na ich oczach pysznościami. W garnkach podobno gotuje się szybciej zdrowiej i oszczędniej, ale zaraz czy w popularnych sklepach nie ma takich garnków? Oczywiście że są dużo tańsze i pod inną marką. Czy nie lepiej w takim razie zamiast wygodnych płatności ratalnych jak sugeruje marketingowiec wybrać po prostu pożyczkę pozabankową? Pożyczka pozabankowa jest o tyle lepsza, że również możesz ją rozłożyć na raty i w gruncie rzeczy zakup wyjdzie taniej. Zamiast wydawać 5 000 na garnki z pokazu, możesz kupić takie same garnki za 500 zł!

Zanim podpiszesz umowę o zakup garnków zastanów się dwa razy!

Umowy sprzedażowe często zawierają kruczki. Podpisujesz umowę na kilka rat, pierwsza może być niska a następne rosnące i w efekcie nie będziesz w stanie spłacać takich rat co miesiąc a odsetki będą rosnąć. Uważaj więc by nie dać się nabrać.