Skip to content

Dzisiejszy świat proponuje nam mnóstwo możliwości jeśli chodzi o zdobywanie dodatkowych pieniędzy. Jednak taki ogrom nie jest całkowicie dla nas bezpieczny: czai się tam na nas mnóstwo niebezpieczeństw. Aby nie paść ich ofiarą należy zawsze decydować się na chwilówki wyłącznie bezpiecznego źródła oraz zawsze czytać całą umowę nim złożymy na niej podpis.

Babciu, dziadku, uważajcie

W szczególny sposób na skutki działania oszustów związanych z branżą kredytową są osoby w podeszłym wieku. Na pewno każdy z nas przynajmniej raz słyszał o oszukiwaniu metodą „na wnuczka”, o podawaniu się za urzędników, o straszeniu i tak dalej. Osoby w podeszłym wieku są czasami naprawdę naiwne i niezwykle prosto da się wcisnąć im niemalże dowolne kłamstwo. Słabsza czujność jest skrzętnie wykorzystywana przez nieuczciwych kredytodawców: chcą oni wykorzystać nieuwagę oraz podsunąć im umowę pożyczkową, w jakiej drobnym drukiem dopisane jest parę rzeczy.

Trzeźwość umysłu

Dzisiejszy rynek wiążący się z pożyczkami jest niezwykle szeroki oraz różnorodny. Niemalże w każdym mieście istnieje przynajmniej kilka banków albo innego typu instytucji, które proponują pożyczki – szczególnie te drugie są cenione, bo często pomoc mogą tam znaleźć osoby, którym banki odmówiły pomocy. W tym szerokim asortymencie niestety jest również miejsce dla oszustów, osób, które żerują na cudzym nieszczęściu – sporo jest niezgodnych z prawem ofert, które z pozoru są niezwykle korzystne. Osoby oferujące coś takiego bardzo dobrze wiedzą, że często decyzję o kredycie podejmujemy w sposób emocjonalny, że wydarzenie, które nas przymusza do zdobycia dodatkowych pieniędzy tak bardzo wpływa na nasz stan, że nie działamy do końca świadomie, możemy przeoczyć pewne niuanse podsuniętych na ofert i w taki sposób podjąć niekorzystne dla nas zobowiązanie.